Ürzig is een appellatie in Mosel, Duitsland. We volgen 234 van de wijnen hier op voorraad bij 109 winkels, van 20 wijnhuizen, vanaf € 5,39; vooral wit, dessertwijn.
| Jaargang | Wijnen | Vanaf | Mediaan / 75 cl | Score critici | Groeiseizoen |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | – | – | – | – | heetdroogtot nu toe +2,9 °C · 1.338 GDD · 54 % regen |
| 2025 | 5 | € 18,60 | € 25,29 | – | heetnatte oogst +1,3 °C · 1.034 GDD · 107 % regen |
| 2024 | 16 | € 9,40 | € 28,27 | – | warmnat +0,9 °C · 960 GDD · 151 % regen |
| 2023 | 20 | € 10,90 | € 27,24 | 95,0 (1 wijn) | heet +1,5 °C · 1.139 GDD · 108 % regen |
| 2022 |
| 11 |
| € 19,52 |
| € 29,00 |
| 96,3 (3 wijnen) |
| heet +2,1 °C · 1.265 GDD · 81 % regen |
| 2021 | 7 | € 17,95 | € 24,50 | – | koel −0,6 °C · 798 GDD · 121 % regen |
| 2020 | 9 | € 19,90 | € 25,29 | 96,0 (1 wijn) | heet +1,2 °C · 1.015 GDD · 73 % regen |
| 2019 | 13 | € 13,90 | € 36,80 | 99,0 (1 wijn) | heet +1,0 °C · 1.005 GDD · 88 % regen |
| 2018 | 17 | € 22,00 | € 71,30 | – | heetdroog +2,3 °C · 1.228 GDD · 69 % regen |
| 2017 | 13 | € 26,63 | € 96,70 | – | warm +0,6 °C · 960 GDD · 94 % regen |
| 2016 | 1 | € 75,00 | € 75,00 | – | normaaldroge oogst ±0,0 °C · 899 GDD · 117 % regen |
| 2015 | 18 | € 26,12 | € 66,75 | 92,3 (6 wijnen) | normaalnatte oogst ±0,0 °C · 872 GDD · 90 % regen |
| 2014 | 6 | € 40,01 | € 48,50 | 92,5 | warm +0,7 °C · 875 GDD · 115 % regen |
| 2013 | 9 | € 29,50 | € 59,00 | 94,2 | normaal −0,4 °C · 738 GDD · 124 % regen |
| 2012 | 4 | € 69,50 | € 119,45 | 91,0 | koel −0,6 °C · 774 GDD · 124 % regen |
| 2011 | 6 | € 50,00 | € 119,00 | 91,0 | warm +0,5 °C · 866 GDD · 79 % regen |
| 2010 | 5 | € 23,45 | € 69,90 | 93,0 | koel −0,7 °C · 753 GDD · 105 % regen |
| 2009 | 3 | € 46,90 | € 55,00 | 92,0 | normaal +0,3 °C · 858 GDD · 104 % regen |
| 2008 | 2 | € 55,90 | € 112,95 | 89,0 | koel −0,6 °C · 787 GDD · 98 % regen |
| 2007 | – | – | – | – | normaal −0,2 °C · 748 GDD · 119 % regen |
| 2006 | 3 | € 23,45 | € 56,35 | – | heetdroge oogst +1,1 °C · 1.057 GDD · 102 % regen |
| 2005 | 3 | € 37,90 | € 124,76 | – | warm +0,5 °C · 891 GDD · 87 % regen |
| 2004 | – | – | – | – | normaal −0,3 °C · 746 GDD · 104 % regen |
| 2003 | 4 | € 46,70 | € 185,00 | – | warm +0,7 °C · 1.092 GDD · 92 % regen |
| 2002 | 3 | € 32,50 | € 39,00 | 91,0 | normaal −0,3 °C · 811 GDD · 100 % regen |
| 2001 | – | – | – | – | normaal −0,3 °C · 793 GDD · 102 % regen |
| 2000 | – | – | – | – | normaalnatte oogst −0,2 °C · 778 GDD · 119 % regen |
| 1999 | – | – | – | – | normaal +0,3 °C · 922 GDD · 91 % regen |
| 1998 | 1 | € 99,00 | € 99,00 | – | koelnatnatte oogst −0,9 °C · 719 GDD · 147 % regen |
| 1997 | 2 | € 75,00 | € 117,50 | – | koeldroge oogst −0,5 °C · 828 GDD · 99 % regen |
| 1996 | 1 | € 195,00 | € 390,00 | – | koud −1,1 °C · 629 GDD · 78 % regen |
| 1995 | – | – | – | – | normaal +0,1 °C · 836 GDD · 88 % regen |
| 1994 | 5 | € 175,00 | € 390,00 | – | normaalnatte oogst −0,2 °C · 868 GDD · 100 % regen |
| 1993 | 1 | € 89,00 | € 89,00 | – | koelnatte oogst −0,7 °C · 713 GDD · 122 % regen |
| 1992 | – | – | – | – | normaal −0,3 °C · 892 GDD · 105 % regen |
| 1991 | – | – | – | – | koeldroog −0,6 °C · 825 GDD · 67 % regen |
| 1990 | 1 | € 145,00 | € 145,00 | – | normaal −0,3 °C · 790 GDD · 88 % regen |
| 1989 | 1 | € 99,00 | € 99,00 | – | normaal −0,2 °C · 823 GDD · 108 % regen |
| 1988 | – | – | – | – | koel −0,5 °C · 728 GDD · 103 % regen |
| 1987 | – | – | – | – | koudnat −1,2 °C · 590 GDD · 140 % regen |
| 1986 | 1 | € 133,13 | € 133,13 | – | koud −1,1 °C · 673 GDD · 120 % regen |
| 1985 | 5 | € 49,00 | € 195,00 | – | koud −1,1 °C · 639 GDD · 94 % regen |
| 1984 | – | – | – | – | koudnatnatte oogst −1,7 °C · 533 GDD · 143 % regen |
| 1983 | – | – | – | – | normaal −0,3 °C · 802 GDD · 117 % regen |
| 1982 | 1 | € 85,00 | € 85,00 | – | normaal −0,1 °C · 867 GDD · 121 % regen |
Groeiseizoen (april–oktober; oktober–april ten zuiden van de evenaar): gemiddelde temperatuur ten opzichte van het normaal 1991–2020 voor Ürzig (heet: 1 °C of meer erboven, warm: 0,5 °C, koel/koud eronder), groeigraaddagen (warmte voor de wijnstokken, basis 10 °C) en regen ten opzichte van normaal, waarbij de oogstmaand (september/maart) gemarkeerd wordt als die erg nat of droog was. Maandgegevens van NASA POWER (MERRA-2) op één punt in de appellatie. Het lopende jaar wordt vergeleken met dezelfde maanden van een normaal jaar (‘tot nu toe’); de laatste maanden zijn voorlopig en worden later door NASA herzien.
Score critici: het gemiddelde van de beste 100-puntenscore die voor elke wijn van die jaargang wordt vermeld, zoals de winkels ze opgeven. Een paar beoordeelde wijnen geven een mager gemiddelde; het aantal wijnen staat tussen haakjes.