Rust is een appellatie in Burgenland, Oostenrijk. We volgen 248 van de wijnen hier op voorraad bij 76 winkels, van 30 wijnhuizen, vanaf € 5,46; vooral rood, wit, dessertwijn.
| Jaargang | Wijnen | Vanaf | Mediaan / 75 cl | Score critici | Groeiseizoen |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | – | – | – | – | heetdroogtot nu toe +2,5 °C · 1.909 GDD · 48 % regen |
| 2025 | 9 | € 6,50 | € 13,99 | – | heet +1,0 °C · 1.689 GDD · 79 % regen |
| 2024 | 15 | € 9,90 | € 14,50 | – | heetnatte oogst +2,0 °C · 1.915 GDD · 109 % regen |
| 2023 | 36 | € 8,90 | € 18,53 | 91,0 (1 wijn) | heet +1,2 °C · 1.769 GDD · 118 % regen |
| 2022 |
| 21 |
| € 5,46 |
| € 23,90 |
| 92,3 (3 wijnen) |
| heet +1,2 °C · 1.772 GDD · 88 % regen |
| 2021 | 18 | € 11,50 | € 28,45 | – | normaal −0,2 °C · 1.494 GDD · 87 % regen |
| 2020 | 12 | € 10,50 | € 27,76 | – | normaal −0,1 °C · 1.468 GDD · 127 % regen |
| 2019 | 11 | € 9,90 | € 28,56 | 90,0 (1 wijn) | heet +1,0 °C · 1.701 GDD · 85 % regen |
| 2018 | 15 | € 23,90 | € 42,55 | 93,0 (2 wijnen) | heet +1,9 °C · 1.894 GDD · 109 % regen |
| 2017 | 9 | € 6,00 | € 69,82 | – | warm +0,6 °C · 1.623 GDD · 94 % regen |
| 2016 | 4 | € 52,78 | € 121,41 | – | normaal +0,2 °C · 1.534 GDD · 103 % regen |
| 2015 | 4 | € 32,00 | € 69,64 | 95,0 (1 wijn) | warm +0,6 °C · 1.620 GDD · 84 % regen |
| 2014 | 3 | € 64,37 | € 200,71 | – | normaalnatnatte oogst −0,1 °C · 1.460 GDD · 139 % regen |
| 2013 | 4 | € 18,90 | € 70,50 | – | normaal −0,1 °C · 1.468 GDD · 76 % regen |
| 2012 | 3 | € 18,90 | € 75,00 | – | warm +0,8 °C · 1.651 GDD · 90 % regen |
| 2011 | 1 | € 59,00 | € 59,00 | – | normaal +0,4 °C · 1.560 GDD · 92 % regen |
| 2010 | 1 | € 39,00 | € 39,00 | – | koudnatnatte oogst −1,3 °C · 1.281 GDD · 147 % regen |
| 2009 | 2 | € 80,00 | € 70,25 | – | normaal +0,4 °C · 1.570 GDD · 103 % regen |
| 2008 | – | – | – | – | normaal −0,3 °C · 1.419 GDD · 108 % regen |
| 2007 | 3 | € 32,50 | € 36,00 | 94,0 | normaalnatte oogst +0,1 °C · 1.538 GDD · 109 % regen |
| 2006 | 5 | € 60,00 | € 80,25 | 95,0 | normaaldroge oogst +0,1 °C · 1.499 GDD · 99 % regen |
| 2005 | 1 | € 150,00 | € 75,00 | – | koel −0,5 °C · 1.369 GDD · 107 % regen |
| 2004 | 2 | € 89,00 | € 47,25 | – | koel −0,6 °C · 1.346 GDD · 88 % regen |
| 2003 | – | – | – | – | warm +0,5 °C · 1.707 GDD · 72 % regen |
| 2002 | 2 | € 89,00 | € 47,25 | – | normaal ±0,0 °C · 1.512 GDD · 99 % regen |
| 2001 | – | – | – | – | normaalnatte oogst ±0,0 °C · 1.503 GDD · 77 % regen |
| 2000 | 1 | € 180,00 | € 90,00 | – | heetdroog +1,0 °C · 1.691 GDD · 63 % regen |
| 1999 | 2 | € 113,52 | € 141,11 | – | normaal −0,4 °C · 1.397 GDD · 119 % regen |
| 1998 | 2 | € 30,00 | € 74,50 | – | normaalnatte oogst −0,1 °C · 1.451 GDD · 124 % regen |
| 1997 | – | – | – | – | koud −1,5 °C · 1.319 GDD · 108 % regen |
| 1996 | 1 | € 45,00 | € 90,00 | – | koudnatnatte oogst −1,9 °C · 1.124 GDD · 135 % regen |
| 1995 | 3 | € 50,00 | € 112,50 | – | koel −0,6 °C · 1.360 GDD · 98 % regen |
| 1994 | 1 | € 50,00 | € 50,00 | – | normaal +0,1 °C · 1.545 GDD · 99 % regen |
| 1993 | – | – | – | – | normaal −0,2 °C · 1.434 GDD · 80 % regen |
| 1992 | – | – | – | – | normaal +0,2 °C · 1.560 GDD · 71 % regen |
| 1991 | 4 | € 45,00 | € 79,50 | – | koud −1,5 °C · 1.239 GDD · 100 % regen |
| 1990 | 1 | € 55,00 | € 55,00 | – | koel −0,8 °C · 1.331 GDD · 86 % regen |
| 1989 | 1 | € 42,00 | € 42,00 | – | koel −0,7 °C · 1.324 GDD · 100 % regen |
| 1988 | 1 | € 61,50 | € 61,50 | – | koel −0,5 °C · 1.387 GDD · 75 % regen |
| 1987 | – | – | – | – | koud −1,1 °C · 1.254 GDD · 101 % regen |
| 1986 | – | – | – | – | koel −0,5 °C · 1.372 GDD · 77 % regen |
| 1985 | – | – | – | – | kouddroge oogst −1,2 °C · 1.255 GDD · 94 % regen |
| 1984 | – | – | – | – | koud −1,5 °C · 1.201 GDD · 88 % regen |
| 1983 | – | – | – | – | normaal +0,3 °C · 1.550 GDD · 76 % regen |
| 1982 | – | – | – | – | koel −0,5 °C · 1.461 GDD · 93 % regen |
Groeiseizoen (april–oktober; oktober–april ten zuiden van de evenaar): gemiddelde temperatuur ten opzichte van het normaal 1991–2020 voor Rust (heet: 1 °C of meer erboven, warm: 0,5 °C, koel/koud eronder), groeigraaddagen (warmte voor de wijnstokken, basis 10 °C) en regen ten opzichte van normaal, waarbij de oogstmaand (september/maart) gemarkeerd wordt als die erg nat of droog was. Maandgegevens van NASA POWER (MERRA-2) op één punt in de appellatie. Het lopende jaar wordt vergeleken met dezelfde maanden van een normaal jaar (‘tot nu toe’); de laatste maanden zijn voorlopig en worden later door NASA herzien.
Score critici: het gemiddelde van de beste 100-puntenscore die voor elke wijn van die jaargang wordt vermeld, zoals de winkels ze opgeven. Een paar beoordeelde wijnen geven een mager gemiddelde; het aantal wijnen staat tussen haakjes.