Romagna Sangiovese is een appellatie in Emilia-Romagna, Italië. De regels staan Sangiovese toe. We volgen 267 van de wijnen hier op voorraad bij 86 winkels, van 76 wijnhuizen, vanaf € 5,30; vooral rood.
| Jaargang | Wijnen | Vanaf | Mediaan / 75 cl | Score critici | Groeiseizoen |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | – | – | – | – | heetdroogtot nu toe +2,5 °C · 2.518 GDD · 44 % regen |
| 2025 | 12 | € 9,00 | € 11,05 | – | heetnat +1,1 °C · 2.510 GDD · 147 % regen |
| 2024 | 19 | € 7,95 | € 13,00 | – | heet +1,7 °C · 2.636 GDD · 104 % regen |
| 2023 | 32 | € 9,71 | € 20,74 | – | heetdroge oogst +1,3 °C · 2.556 GDD · 92 % regen |
| 30 |
| € 9,90 |
| € 21,50 |
| – |
| heet +1,4 °C · 2.576 GDD · 76 % regen |
| 2021 | 29 | € 10,90 | € 22,20 | – | normaaldroog +0,4 °C · 2.353 GDD · 57 % regen |
| 2020 | 17 | € 7,90 | € 24,90 | – | normaal +0,4 °C · 2.364 GDD · 87 % regen |
| 2019 | 7 | € 9,80 | € 21,00 | – | warm +0,6 °C · 2.392 GDD · 116 % regen |
| 2018 | 6 | € 10,10 | € 17,23 | – | heet +1,4 °C · 2.571 GDD · 84 % regen |
| 2017 | 4 | € 24,00 | € 25,90 | – | warmnatte oogst +0,7 °C · 2.412 GDD · 84 % regen |
| 2016 | – | – | – | – | normaal ±0,0 °C · 2.280 GDD · 119 % regen |
| 2015 | – | – | – | – | warm +0,5 °C · 2.380 GDD · 119 % regen |
| 2014 | – | – | – | – | normaal ±0,0 °C · 2.264 GDD · 111 % regen |
| 2013 | 1 | € 17,62 | € 17,62 | – | normaal +0,1 °C · 2.289 GDD · 87 % regen |
| 2012 | 1 | € 31,58 | € 31,58 | – | warm +0,6 °C · 2.411 GDD · 94 % regen |
| 2011 | 1 | € 18,05 | € 18,05 | – | warm +0,6 °C · 2.400 GDD · 72 % regen |
| 2010 | 1 | € 11,00 | € 11,00 | – | normaal −0,4 °C · 2.181 GDD · 118 % regen |
| 2009 | – | – | – | – | warm +0,6 °C · 2.410 GDD · 86 % regen |
| 2008 | – | – | – | – | normaal +0,1 °C · 2.300 GDD · 77 % regen |
| 2007 | – | – | – | – | normaal +0,2 °C · 2.321 GDD · 89 % regen |
| 2006 | 1 | € 28,00 | € 28,00 | – | normaalnatte oogst ±0,0 °C · 2.268 GDD · 99 % regen |
| 2005 | – | – | – | – | koelnatnatte oogst −0,6 °C · 2.137 GDD · 149 % regen |
| 2004 | – | – | – | – | koel −0,5 °C · 2.175 GDD · 90 % regen |
| 2003 | – | – | – | – | warm +0,7 °C · 2.429 GDD · 74 % regen |
| 2002 | – | – | – | – | normaalnatnatte oogst −0,2 °C · 2.221 GDD · 147 % regen |
| 2001 | – | – | – | – | normaalnatte oogst ±0,0 °C · 2.278 GDD · 86 % regen |
| 2000 | – | – | – | – | normaal +0,3 °C · 2.339 GDD · 80 % regen |
| 1999 | – | – | – | – | normaal −0,1 °C · 2.248 GDD · 97 % regen |
| 1998 | – | – | – | – | normaal ±0,0 °C · 2.276 GDD · 95 % regen |
| 1997 | – | – | – | – | koeldroogdroge oogst −0,6 °C · 2.142 GDD · 65 % regen |
| 1996 | – | – | – | – | koudnatnatte oogst −1,1 °C · 2.031 GDD · 133 % regen |
| 1995 | – | – | – | – | koud −1,0 °C · 2.058 GDD · 107 % regen |
| 1994 | – | – | – | – | normaalnatte oogst ±0,0 °C · 2.265 GDD · 113 % regen |
| 1993 | – | – | – | – | normaal −0,2 °C · 2.230 GDD · 99 % regen |
| 1992 | – | – | – | – | normaal −0,4 °C · 2.194 GDD · 109 % regen |
| 1991 | – | – | – | – | koud −1,0 °C · 2.051 GDD · 116 % regen |
| 1990 | – | – | – | – | koel −0,6 °C · 2.142 GDD · 88 % regen |
| 1989 | – | – | – | – | koudnat −1,2 °C · 2.012 GDD · 134 % regen |
| 1988 | – | – | – | – | normaaldroogdroge oogst −0,1 °C · 2.245 GDD · 65 % regen |
| 1987 | – | – | – | – | normaal −0,4 °C · 2.180 GDD · 81 % regen |
| 1986 | – | – | – | – | koel −0,5 °C · 2.161 GDD · 89 % regen |
| 1985 | – | – | – | – | normaaldroogdroge oogst −0,4 °C · 2.185 GDD · 54 % regen |
| 1984 | – | – | – | – | koud −1,8 °C · 1.897 GDD · 122 % regen |
| 1983 | – | – | – | – | normaaldroogdroge oogst −0,2 °C · 2.239 GDD · 63 % regen |
| 1982 | – | – | – | – | normaal −0,2 °C · 2.229 GDD · 104 % regen |
Groeiseizoen (april–oktober; oktober–april ten zuiden van de evenaar): gemiddelde temperatuur ten opzichte van het normaal 1991–2020 voor Romagna Sangiovese (heet: 1 °C of meer erboven, warm: 0,5 °C, koel/koud eronder), groeigraaddagen (warmte voor de wijnstokken, basis 10 °C) en regen ten opzichte van normaal, waarbij de oogstmaand (september/maart) gemarkeerd wordt als die erg nat of droog was. Maandgegevens van NASA POWER (MERRA-2) op één punt in de appellatie. Het lopende jaar wordt vergeleken met dezelfde maanden van een normaal jaar (‘tot nu toe’); de laatste maanden zijn voorlopig en worden later door NASA herzien.
Score critici: het gemiddelde van de beste 100-puntenscore die voor elke wijn van die jaargang wordt vermeld, zoals de winkels ze opgeven. Een paar beoordeelde wijnen geven een mager gemiddelde; het aantal wijnen staat tussen haakjes.