Offida is een appellatie in Marche, Italië. We volgen 210 van de wijnen hier op voorraad bij 152 winkels, van 44 wijnhuizen, vanaf € 5,90; vooral wit, rood.
| Jaargang | Wijnen | Vanaf | Mediaan / 75 cl | Score critici | Groeiseizoen |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | – | – | – | – | heetdroogtot nu toe +2,8 °C · 2.419 GDD · 57 % regen |
| 2025 | 29 | € 6,30 | € 11,50 | – | heet +1,1 °C · 2.320 GDD · 85 % regen |
| 2024 | 31 | € 7,20 | € 13,00 | – | heetnatnatte oogst +1,9 °C · 2.486 GDD · 140 % regen |
| 2023 | 11 | € 10,50 | € 16,26 | – | heet +1,3 °C · 2.352 GDD · 126 % regen |
| 2022 |
| 18 |
| € 5,90 |
| € 15,92 |
| – |
| heet +1,4 °C · 2.405 GDD · 73 % regen |
| 2021 | 11 | € 8,50 | € 14,95 | – | normaal +0,3 °C · 2.143 GDD · 89 % regen |
| 2020 | 5 | € 12,90 | € 26,23 | – | normaal +0,1 °C · 2.129 GDD · 124 % regen |
| 2019 | 4 | € 10,00 | € 26,48 | – | warm +0,6 °C · 2.233 GDD · 115 % regen |
| 2018 | 11 | € 9,80 | € 30,17 | – | heet +1,3 °C · 2.350 GDD · 93 % regen |
| 2017 | 5 | € 10,90 | € 24,90 | – | warmdroog +0,9 °C · 2.272 GDD · 57 % regen |
| 2016 | 5 | € 16,00 | € 23,90 | – | normaal −0,2 °C · 2.043 GDD · 123 % regen |
| 2015 | 4 | € 13,70 | € 21,25 | – | normaalnat +0,4 °C · 2.190 GDD · 152 % regen |
| 2014 | – | – | – | – | koel −0,6 °C · 1.980 GDD · 114 % regen |
| 2013 | 1 | € 24,90 | € 24,90 | – | normaaldroog +0,3 °C · 2.148 GDD · 67 % regen |
| 2012 | – | – | – | – | heetnatte oogst +1,1 °C · 2.326 GDD · 81 % regen |
| 2011 | – | – | – | – | warmdroog +0,6 °C · 2.226 GDD · 62 % regen |
| 2010 | 1 | € 25,90 | € 25,90 | – | koel −0,6 °C · 1.974 GDD · 97 % regen |
| 2009 | – | – | – | – | normaal +0,4 °C · 2.163 GDD · 119 % regen |
| 2008 | – | – | – | – | normaalnatte oogst +0,1 °C · 2.131 GDD · 93 % regen |
| 2007 | – | – | – | – | normaal +0,4 °C · 2.183 GDD · 92 % regen |
| 2006 | – | – | – | – | normaalnatte oogst −0,1 °C · 2.086 GDD · 100 % regen |
| 2005 | – | – | – | – | koel −0,6 °C · 1.981 GDD · 114 % regen |
| 2004 | – | – | – | – | normaal −0,2 °C · 2.043 GDD · 102 % regen |
| 2003 | – | – | – | – | heetdroog +1,1 °C · 2.314 GDD · 70 % regen |
| 2002 | 1 | € 35,00 | € 35,00 | – | normaal −0,4 °C · 2.024 GDD · 106 % regen |
| 2001 | 1 | € 35,00 | € 35,00 | – | normaaldroog −0,1 °C · 2.093 GDD · 57 % regen |
| 2000 | – | – | – | – | normaal +0,3 °C · 2.149 GDD · 96 % regen |
| 1999 | – | – | – | – | normaal −0,1 °C · 2.060 GDD · 110 % regen |
| 1998 | – | – | – | – | normaal +0,1 °C · 2.098 GDD · 106 % regen |
| 1997 | – | – | – | – | koeldroge oogst −0,9 °C · 1.924 GDD · 96 % regen |
| 1996 | – | – | – | – | koudnatnatte oogst −1,4 °C · 1.773 GDD · 153 % regen |
| 1995 | – | – | – | – | koud −1,2 °C · 1.833 GDD · 101 % regen |
| 1994 | – | – | – | – | normaal +0,3 °C · 2.146 GDD · 77 % regen |
| 1993 | – | – | – | – | normaaldroog +0,1 °C · 2.115 GDD · 68 % regen |
| 1992 | – | – | – | – | normaaldroge oogst −0,4 °C · 1.994 GDD · 117 % regen |
| 1991 | – | – | – | – | koudnat −1,6 °C · 1.760 GDD · 134 % regen |
| 1990 | – | – | – | – | koel −0,6 °C · 1.979 GDD · 89 % regen |
| 1989 | – | – | – | – | koud −1,4 °C · 1.795 GDD · 129 % regen |
| 1988 | – | – | – | – | normaal −0,1 °C · 2.089 GDD · 85 % regen |
| 1987 | – | – | – | – | normaal −0,2 °C · 2.042 GDD · 71 % regen |
| 1986 | – | – | – | – | koel −0,6 °C · 1.958 GDD · 94 % regen |
| 1985 | – | – | – | – | normaaldroogdroge oogst −0,1 °C · 2.075 GDD · 51 % regen |
| 1984 | – | – | – | – | koud −1,6 °C · 1.750 GDD · 90 % regen |
| 1983 | – | – | – | – | normaaldroog −0,4 °C · 2.003 GDD · 68 % regen |
| 1982 | – | – | – | – | normaal +0,1 °C · 2.096 GDD · 71 % regen |
Groeiseizoen (april–oktober; oktober–april ten zuiden van de evenaar): gemiddelde temperatuur ten opzichte van het normaal 1991–2020 voor Offida (heet: 1 °C of meer erboven, warm: 0,5 °C, koel/koud eronder), groeigraaddagen (warmte voor de wijnstokken, basis 10 °C) en regen ten opzichte van normaal, waarbij de oogstmaand (september/maart) gemarkeerd wordt als die erg nat of droog was. Maandgegevens van NASA POWER (MERRA-2) op één punt in de appellatie. Het lopende jaar wordt vergeleken met dezelfde maanden van een normaal jaar (‘tot nu toe’); de laatste maanden zijn voorlopig en worden later door NASA herzien.
Score critici: het gemiddelde van de beste 100-puntenscore die voor elke wijn van die jaargang wordt vermeld, zoals de winkels ze opgeven. Een paar beoordeelde wijnen geven een mager gemiddelde; het aantal wijnen staat tussen haakjes.