Dingač is a Croatian premium quality red wine produced from the plavac mali crni grape variety in a limited homonymous area of the Pelješac sub-region of the Middle and South Dalmatia wine growing region.
Uit het Wikipedia-artikel Dingač (wine), beschikbaar onder CC BY-SA 4.0. (uit de Engelse Wikipedia)
Dingač is een appellatie in Dalmatia, Kroatië. We volgen 49 van de wijnen hier op voorraad bij 17 winkels, van 12 wijnhuizen, vanaf € 6,74; vooral rood.
| € 17,99 |
| € 20,37 |
| – |
| heetdroog +1,6 °C · 2.613 GDD · 69 % regen |
| 2021 | 3 | € 21,49 | € 23,90 | – | normaaldroge oogst +0,4 °C · 2.359 GDD · 82 % regen |
| 2020 | 1 | € 14,25 | € 14,25 | – | normaal +0,3 °C · 2.327 GDD · 116 % regen |
| 2019 | 3 | € 14,25 | € 21,49 | 95,0 (1 wijn) | warm +0,8 °C · 2.436 GDD · 122 % regen |
| 2018 | 2 | € 21,49 | € 48,93 | – | heetdroge oogst +1,7 °C · 2.635 GDD · 83 % regen |
| 2017 | 4 | € 36,90 | € 84,42 | – | warmdroog +0,7 °C · 2.426 GDD · 65 % regen |
| 2016 | – | – | – | – | normaal −0,1 °C · 2.247 GDD · 121 % regen |
| 2015 | 1 | € 31,99 | € 31,99 | – | warm +0,8 °C · 2.442 GDD · 115 % regen |
| 2014 | – | – | – | – | koelnatnatte oogst −0,9 °C · 2.085 GDD · 145 % regen |
| 2013 | – | – | – | – | normaal +0,3 °C · 2.339 GDD · 97 % regen |
| 2012 | – | – | – | – | heet +1,2 °C · 2.532 GDD · 107 % regen |
| 2011 | – | – | – | – | warmdroogdroge oogst +0,7 °C · 2.416 GDD · 66 % regen |
| 2010 | – | – | – | – | koel −0,5 °C · 2.174 GDD · 125 % regen |
| 2009 | 1 | € 52,00 | € 52,00 | – | normaal +0,3 °C · 2.342 GDD · 110 % regen |
| 2008 | – | – | – | – | normaaldroog +0,1 °C · 2.303 GDD · 61 % regen |
| 2007 | – | – | – | – | warm +0,5 °C · 2.373 GDD · 71 % regen |
| 2006 | – | – | – | – | normaalnatte oogst −0,4 °C · 2.196 GDD · 129 % regen |
| 2005 | – | – | – | – | koel −0,6 °C · 2.137 GDD · 104 % regen |
| 2004 | – | – | – | – | normaal −0,3 °C · 2.198 GDD · 109 % regen |
| 2003 | – | – | – | – | heet +1,0 °C · 2.481 GDD · 76 % regen |
| 2002 | – | – | – | – | normaal −0,4 °C · 2.196 GDD · 127 % regen |
| 2001 | – | – | – | – | normaaldroog −0,2 °C · 2.238 GDD · 62 % regen |
| 2000 | – | – | – | – | normaal +0,4 °C · 2.368 GDD · 77 % regen |
| 1999 | – | – | – | – | normaal +0,1 °C · 2.289 GDD · 77 % regen |
| 1998 | – | – | – | – | normaal ±0,0 °C · 2.279 GDD · 92 % regen |
| 1997 | – | – | – | – | kouddroge oogst −1,3 °C · 2.013 GDD · 78 % regen |
| 1996 | – | – | – | – | koudnatte oogst −1,6 °C · 1.931 GDD · 117 % regen |
| 1995 | – | – | – | – | koud −1,2 °C · 2.015 GDD · 90 % regen |
| 1994 | – | – | – | – | normaal +0,3 °C · 2.329 GDD · 100 % regen |
| 1993 | – | – | – | – | normaal −0,1 °C · 2.259 GDD · 90 % regen |
| 1992 | – | – | – | – | koelnatdroge oogst −0,6 °C · 2.144 GDD · 132 % regen |
| 1991 | – | – | – | – | koudnat −1,7 °C · 1.907 GDD · 141 % regen |
| 1990 | – | – | – | – | koel −0,8 °C · 2.105 GDD · 111 % regen |
| 1989 | – | – | – | – | koud −1,3 °C · 1.983 GDD · 120 % regen |
| 1988 | – | – | – | – | normaal −0,3 °C · 2.206 GDD · 108 % regen |
| 1987 | – | – | – | – | koel −0,8 °C · 2.090 GDD · 122 % regen |
| 1986 | – | – | – | – | normaal −0,3 °C · 2.207 GDD · 104 % regen |
| 1985 | – | – | – | – | koeldroge oogst −0,5 °C · 2.156 GDD · 96 % regen |
| 1984 | – | – | – | – | koudnatnatte oogst −2,1 °C · 1.825 GDD · 183 % regen |
| 1983 | – | – | – | – | koel −0,9 °C · 2.071 GDD · 94 % regen |
| 1982 | – | – | – | – | normaal −0,2 °C · 2.224 GDD · 113 % regen |
Groeiseizoen (april–oktober; oktober–april ten zuiden van de evenaar): gemiddelde temperatuur ten opzichte van het normaal 1991–2020 voor Dingač (heet: 1 °C of meer erboven, warm: 0,5 °C, koel/koud eronder), groeigraaddagen (warmte voor de wijnstokken, basis 10 °C) en regen ten opzichte van normaal, waarbij de oogstmaand (september/maart) gemarkeerd wordt als die erg nat of droog was. Maandgegevens van NASA POWER (MERRA-2) op één punt in de appellatie. Het lopende jaar wordt vergeleken met dezelfde maanden van een normaal jaar (‘tot nu toe’); de laatste maanden zijn voorlopig en worden later door NASA herzien.
Score critici: het gemiddelde van de beste 100-puntenscore die voor elke wijn van die jaargang wordt vermeld, zoals de winkels ze opgeven. Een paar beoordeelde wijnen geven een mager gemiddelde; het aantal wijnen staat tussen haakjes.