Cirò is een appellatie in Calabria, Italië. De regels staan Gaglioppo toe. We volgen 444 van de wijnen hier op voorraad bij 187 winkels, van 44 wijnhuizen, vanaf € 4,50; vooral rood, wit, rosé.
| Jaargang | Wijnen | Vanaf | Mediaan / 75 cl | Score critici | Groeiseizoen |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | – | – | – | – | heetdroogtot nu toe +1,9 °C · 2.530 GDD · 62 % regen |
| 2025 | 50 | € 5,80 | € 9,83 | – | warm +0,9 °C · 2.631 GDD · 115 % regen |
| 2024 | 50 | € 4,80 | € 10,90 | – | heet +2,2 °C · 2.905 GDD · 84 % regen |
| 2023 | 40 | € 4,50 | € 13,70 | – | heet +1,0 °C · 2.653 GDD · 92 % regen |
| 2022 | 61 | € 4,50 |

| € 16,50 |
| – |
| heetdroog +1,5 °C · 2.767 GDD · 56 % regen |
| 2021 | 42 | € 6,00 | € 16,80 | – | warm +0,7 °C · 2.598 GDD · 76 % regen |
| 2020 | 26 | € 6,60 | € 16,30 | – | normaal +0,3 °C · 2.500 GDD · 112 % regen |
| 2019 | 24 | € 5,55 | € 17,08 | – | warmdroog +0,8 °C · 2.618 GDD · 65 % regen |
| 2018 | 23 | € 6,80 | € 26,00 | – | warmdroge oogst +0,7 °C · 2.585 GDD · 96 % regen |
| 2017 | 5 | € 16,24 | € 28,05 | – | warmdroog +0,6 °C · 2.568 GDD · 51 % regen |
| 2016 | 4 | € 16,40 | € 31,25 | – | normaal −0,1 °C · 2.421 GDD · 99 % regen |
| 2015 | 3 | € 17,90 | € 28,20 | – | warm +0,6 °C · 2.581 GDD · 102 % regen |
| 2014 | 2 | € 30,00 | € 32,25 | – | koel −0,5 °C · 2.347 GDD · 94 % regen |
| 2013 | 4 | € 7,80 | € 30,45 | – | normaal +0,2 °C · 2.494 GDD · 75 % regen |
| 2012 | 2 | € 29,90 | € 33,54 | – | heet +1,2 °C · 2.694 GDD · 94 % regen |
| 2011 | 2 | € 14,90 | € 22,40 | – | normaal +0,1 °C · 2.458 GDD · 84 % regen |
| 2010 | – | – | – | – | normaalnat −0,4 °C · 2.348 GDD · 156 % regen |
| 2009 | – | – | – | – | normaalnatnatte oogst +0,1 °C · 2.463 GDD · 141 % regen |
| 2008 | – | – | – | – | normaal +0,1 °C · 2.475 GDD · 84 % regen |
| 2007 | – | – | – | – | normaal +0,3 °C · 2.499 GDD · 105 % regen |
| 2006 | – | – | – | – | normaalnatnatte oogst −0,1 °C · 2.424 GDD · 143 % regen |
| 2005 | – | – | – | – | koelnatnatte oogst −0,6 °C · 2.309 GDD · 136 % regen |
| 2004 | – | – | – | – | normaal −0,4 °C · 2.360 GDD · 119 % regen |
| 2003 | – | – | – | – | warm +0,9 °C · 2.647 GDD · 124 % regen |
| 2002 | – | – | – | – | normaalnat −0,4 °C · 2.363 GDD · 139 % regen |
| 2001 | – | – | – | – | normaaldroog +0,3 °C · 2.500 GDD · 55 % regen |
| 2000 | – | – | – | – | warm +0,5 °C · 2.544 GDD · 85 % regen |
| 1999 | – | – | – | – | normaal +0,4 °C · 2.525 GDD · 90 % regen |
| 1998 | – | – | – | – | normaal +0,2 °C · 2.487 GDD · 101 % regen |
| 1997 | – | – | – | – | koel −0,9 °C · 2.252 GDD · 97 % regen |
| 1996 | – | – | – | – | koudnatnatte oogst −1,4 °C · 2.145 GDD · 153 % regen |
| 1995 | – | – | – | – | koel −0,9 °C · 2.243 GDD · 86 % regen |
| 1994 | – | – | – | – | warmdroge oogst +0,5 °C · 2.551 GDD · 84 % regen |
| 1993 | – | – | – | – | normaaldroogdroge oogst +0,3 °C · 2.502 GDD · 69 % regen |
| 1992 | – | – | – | – | normaaldroge oogst −0,4 °C · 2.362 GDD · 88 % regen |
| 1991 | – | – | – | – | koud −1,3 °C · 2.173 GDD · 78 % regen |
| 1990 | – | – | – | – | normaaldroogdroge oogst −0,1 °C · 2.430 GDD · 50 % regen |
| 1989 | – | – | – | – | koud −1,1 °C · 2.203 GDD · 87 % regen |
| 1988 | – | – | – | – | warmdroog +0,6 °C · 2.572 GDD · 51 % regen |
| 1987 | – | – | – | – | normaaldroog +0,1 °C · 2.460 GDD · 64 % regen |
| 1986 | 1 | € 76,00 | € 76,00 | – | normaaldroogdroge oogst +0,1 °C · 2.467 GDD · 68 % regen |
| 1985 | – | – | – | – | normaal −0,1 °C · 2.424 GDD · 71 % regen |
| 1984 | – | – | – | – | koud −1,3 °C · 2.174 GDD · 89 % regen |
| 1983 | – | – | – | – | normaal −0,3 °C · 2.386 GDD · 84 % regen |
| 1982 | – | – | – | – | normaal +0,2 °C · 2.493 GDD · 92 % regen |
Groeiseizoen (april–oktober; oktober–april ten zuiden van de evenaar): gemiddelde temperatuur ten opzichte van het normaal 1991–2020 voor Cirò (heet: 1 °C of meer erboven, warm: 0,5 °C, koel/koud eronder), groeigraaddagen (warmte voor de wijnstokken, basis 10 °C) en regen ten opzichte van normaal, waarbij de oogstmaand (september/maart) gemarkeerd wordt als die erg nat of droog was. Maandgegevens van NASA POWER (MERRA-2) op één punt in de appellatie. Het lopende jaar wordt vergeleken met dezelfde maanden van een normaal jaar (‘tot nu toe’); de laatste maanden zijn voorlopig en worden later door NASA herzien.
Score critici: het gemiddelde van de beste 100-puntenscore die voor elke wijn van die jaargang wordt vermeld, zoals de winkels ze opgeven. Een paar beoordeelde wijnen geven een mager gemiddelde; het aantal wijnen staat tussen haakjes.