Chambertin is de naam van een grand cru wijngaard met een oppervlakte van 12,90 hectare in Gevrey-Chambertin in de Côte de Nuits (Bourgogne). De gemiddelde opbrengst is 390 hectoliter per jaar.
Uit het Wikipedia-artikel Chambertin, beschikbaar onder CC BY-SA 4.0.
Chambertin is een appellatie in Burgundy, Frankrijk. We volgen 2.604 van de wijnen hier op voorraad bij 391 winkels, van 247 wijnhuizen, vanaf € 30,00; vooral rood.
| Jaargang | Wijnen | Vanaf | Mediaan / 75 cl | Score critici | Groeiseizoen |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | – | – | – | – | heetdroogtot nu toe +3,0 °C · 1.667 GDD · 52 % regen |
| 2025 | 1 | € 188,66 | € 188,66 | – | warmnatnatte oogst +0,7 °C · 1.313 GDD · 137 % regen |
| 2024 | 40 | € 140,00 | € 378,33 | 97,0 (1 wijn) | warmnatnatte oogst +0,7 °C · 1.302 GDD · 137 % regen |
| 2023 | 148 | € 72,88 | € 421,78 | 97,5 (2 wijnen) | heet |
| 2022 | 220 | € 30,00 | € 437,06 | 96,8 (5 wijnen) | heet +2,2 °C · 1.639 GDD · 89 % regen |
| 2021 | 239 | € 128,87 | € 416,70 | 96,0 (9 wijnen) | koel −0,6 °C · 1.081 GDD · 113 % regen |
| 2020 | 258 | € 99,30 | € 388,00 | 96,4 (9 wijnen) | heet +1,2 °C · 1.421 GDD · 92 % regen |
| 2019 | 213 | € 54,71 | € 420,96 | 95,7 (6 wijnen) | heet +1,1 °C · 1.392 GDD · 90 % regen |
| 2018 | 209 | € 50,70 | € 339,06 | 95,0 (6 wijnen) | heetdroge oogst +1,6 °C · 1.500 GDD · 79 % regen |
| 2017 | 164 | € 106,90 | € 354,38 | 93,7 (3 wijnen) | warm +0,5 °C · 1.294 GDD · 81 % regen |
| 2016 | 103 | € 72,43 | € 375,00 | – | normaal −0,2 °C · 1.156 GDD · 125 % regen |
| 2015 | 91 | € 126,00 | € 419,70 | 96,0 (1 wijn) | normaalnatte oogst +0,3 °C · 1.233 GDD · 90 % regen |
| 2014 | 95 | € 131,19 | € 383,62 | 97,0 | normaal −0,1 °C · 1.140 GDD · 109 % regen |
| 2013 | 93 | € 66,00 | € 301,21 | – | koelnat −0,7 °C · 1.031 GDD · 137 % regen |
| 2012 | 55 | € 58,80 | € 419,59 | 96,0 | normaalnat −0,4 °C · 1.122 GDD · 132 % regen |
| 2011 | 58 | € 110,00 | € 403,24 | – | normaal +0,3 °C · 1.215 GDD · 92 % regen |
| 2010 | 43 | € 136,40 | € 550,00 | – | koel −0,8 °C · 987 GDD · 112 % regen |
| 2009 | 47 | € 99,00 | € 521,00 | – | normaal +0,2 °C · 1.198 GDD · 88 % regen |
| 2008 | 30 | € 160,53 | € 470,00 | – | koudnat −1,0 °C · 998 GDD · 139 % regen |
| 2007 | 22 | € 138,49 | € 628,75 | – | normaal −0,4 °C · 1.078 GDD · 118 % regen |
| 2006 | 24 | € 156,00 | € 459,28 | – | warm +0,7 °C · 1.329 GDD · 114 % regen |
| 2005 | 32 | € 99,00 | € 651,80 | – | normaal +0,3 °C · 1.240 GDD · 93 % regen |
| 2004 | 9 | € 107,80 | € 330,00 | – | normaaldroge oogst +0,2 °C · 1.227 GDD · 95 % regen |
| 2003 | 14 | € 59,50 | € 701,05 | – | heetdroogdroge oogst +2,0 °C · 1.619 GDD · 62 % regen |
| 2002 | 18 | € 110,89 | € 787,25 | – | normaaldroog +0,2 °C · 1.197 GDD · 66 % regen |
| 2001 | 11 | € 59,50 | € 175,00 | – | normaal ±0,0 °C · 1.233 GDD · 77 % regen |
| 2000 | 11 | € 110,89 | € 795,00 | – | normaal −0,1 °C · 1.149 GDD · 80 % regen |
| 1999 | 24 | € 294,60 | € 970,00 | – | normaalnatte oogst −0,1 °C · 1.166 GDD · 116 % regen |
| 1998 | 18 | € 84,00 | € 386,50 | – | koelnatte oogst −0,7 °C · 1.076 GDD · 114 % regen |
| 1997 | 12 | € 150,00 | € 312,50 | – | normaaldroge oogst −0,4 °C · 1.126 GDD · 91 % regen |
| 1996 | 23 | € 86,90 | € 639,60 | – | kouddroge oogst −1,4 °C · 880 GDD · 83 % regen |
| 1995 | 10 | € 86,90 | € 524,65 | – | koelnatte oogst −0,5 °C · 1.090 GDD · 97 % regen |
| 1994 | 6 | € 86,90 | € 274,50 | – | normaalnatte oogst −0,4 °C · 1.140 GDD · 107 % regen |
| 1993 | 11 | € 98,00 | € 360,00 | – | koelnatnatte oogst −0,6 °C · 1.059 GDD · 138 % regen |
| 1992 | 4 | € 175,00 | € 1.895,00 | – | normaal −0,1 °C · 1.216 GDD · 106 % regen |
| 1991 | 1 | € 459,00 | € 459,00 | – | normaalnatte oogst +0,1 °C · 1.245 GDD · 77 % regen |
| 1990 | 9 | € 99,00 | € 375,00 | – | warmdroog +0,5 °C · 1.333 GDD · 70 % regen |
| 1989 | 13 | € 79,50 | € 275,00 | 93,0 | normaal −0,3 °C · 1.159 GDD · 87 % regen |
| 1988 | 6 | € 159,95 | € 310,00 | – | koel −0,5 °C · 1.053 GDD · 111 % regen |
| 1987 | 5 | € 135,00 | € 216,56 | – | koelnat −0,7 °C · 1.000 GDD · 143 % regen |
| 1986 | 10 | € 145,00 | € 290,15 | 90,0 | koel −0,8 °C · 1.093 GDD · 110 % regen |
| 1985 | – | – | – | – | koeldroge oogst −0,9 °C · 999 GDD · 85 % regen |
| 1984 | – | – | – | – | koud −1,9 °C · 817 GDD · 103 % regen |
| 1983 | – | – | – | – | koelnat −0,8 °C · 1.043 GDD · 152 % regen |
| 1982 | – | – | – | – | koel −0,7 °C · 1.086 GDD · 116 % regen |
Groeiseizoen (april–oktober; oktober–april ten zuiden van de evenaar): gemiddelde temperatuur ten opzichte van het normaal 1991–2020 voor Chambertin (heet: 1 °C of meer erboven, warm: 0,5 °C, koel/koud eronder), groeigraaddagen (warmte voor de wijnstokken, basis 10 °C) en regen ten opzichte van normaal, waarbij de oogstmaand (september/maart) gemarkeerd wordt als die erg nat of droog was. Maandgegevens van NASA POWER (MERRA-2) op één punt in de appellatie. Het lopende jaar wordt vergeleken met dezelfde maanden van een normaal jaar (‘tot nu toe’); de laatste maanden zijn voorlopig en worden later door NASA herzien.
Score critici: het gemiddelde van de beste 100-puntenscore die voor elke wijn van die jaargang wordt vermeld, zoals de winkels ze opgeven. Een paar beoordeelde wijnen geven een mager gemiddelde; het aantal wijnen staat tussen haakjes.