Barsac is een appellatie in Bordeaux, Frankrijk. De regels staan Sémillon, Sauvignon Blanc toe. We volgen 248 van de wijnen hier op voorraad bij 121 winkels, van 33 wijnhuizen, vanaf € 9,82; vooral dessertwijn, wit.
| Jaargang | Wijnen | Vanaf | Mediaan / 75 cl | Score critici | Groeiseizoen |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | – | – | – | – | heetdroogtot nu toe +4,4 °C · 2.291 GDD · 31 % regen |
| 2025 | 12 | € 20,95 | € 45,03 | 95,0 (1 wijn) | heetdroogdroge oogst +1,8 °C · 1.999 GDD · 42 % regen |
| 2024 | 5 | € 17,50 | € 48,95 | – | normaalnatte oogst +0,2 °C · 1.656 GDD · 125 % regen |
| 2023 | 10 | € 18,00 | € 47,35 | 98,0 (1 wijn) | heet +2,3 °C · 2.089 GDD · 105 % regen |

| 2022 | 21 | € 13,80 | € 47,58 | 95,0 (1 wijn) | heetdroog +2,6 °C · 2.160 GDD · 59 % regen |
| 2021 | 2 | € 53,39 | € 227,41 | – | normaal −0,4 °C · 1.515 GDD · 94 % regen |
| 2020 | 11 | € 27,00 | € 43,80 | – | warmnat +0,5 °C · 1.715 GDD · 139 % regen |
| 2019 | 12 | € 22,73 | € 46,82 | 97,0 (1 wijn) | warm +0,6 °C · 1.738 GDD · 106 % regen |
| 2018 | 10 | € 17,90 | € 33,28 | 91,0 (1 wijn) | warmdroge oogst +0,8 °C · 1.781 GDD · 98 % regen |
| 2017 | 6 | € 17,90 | € 73,00 | – | warm +0,7 °C · 1.759 GDD · 94 % regen |
| 2016 | 15 | € 18,10 | € 76,88 | 97,0 (1 wijn) | normaal ±0,0 °C · 1.605 GDD · 72 % regen |
| 2015 | 23 | € 16,06 | € 64,50 | 95,8 (5 wijnen) | normaal +0,4 °C · 1.686 GDD · 76 % regen |
| 2014 | 8 | € 24,90 | € 66,63 | 96,5 | normaaldroge oogst +0,3 °C · 1.679 GDD · 82 % regen |
| 2013 | 2 | € 24,90 | € 44,90 | 96,0 | koel −0,5 °C · 1.493 GDD · 113 % regen |
| 2012 | 2 | € 75,00 | € 77,85 | – | normaal −0,1 °C · 1.586 GDD · 107 % regen |
| 2011 | 7 | € 29,00 | € 58,00 | 95,0 | warmdroog +0,7 °C · 1.748 GDD · 62 % regen |
| 2010 | 8 | € 40,30 | € 118,76 | 95,0 | koel −0,6 °C · 1.487 GDD · 77 % regen |
| 2009 | 11 | € 27,35 | € 95,00 | 95,7 | normaal +0,1 °C · 1.621 GDD · 94 % regen |
| 2008 | 6 | € 32,95 | € 59,50 | 93,0 | koud −1,0 °C · 1.393 GDD · 120 % regen |
| 2007 | 6 | € 33,00 | € 128,28 | 98,0 | normaal −0,4 °C · 1.512 GDD · 102 % regen |
| 2006 | 5 | € 47,10 | € 104,61 | 94,0 | heet +1,2 °C · 1.860 GDD · 86 % regen |
| 2005 | 8 | € 55,74 | € 129,64 | – | warm +0,9 °C · 1.798 GDD · 71 % regen |
| 2004 | 3 | € 40,00 | € 80,00 | – | warmdroge oogst +0,5 °C · 1.703 GDD · 82 % regen |
| 2003 | 4 | € 49,00 | € 77,50 | – | heetdroog +1,8 °C · 1.985 GDD · 70 % regen |
| 2002 | 3 | € 24,90 | € 80,00 | 94,0 | normaaldroog −0,1 °C · 1.583 GDD · 65 % regen |
| 2001 | 1 | € 70,91 | € 70,91 | 93,0 | normaaldroog −0,3 °C · 1.550 GDD · 66 % regen |
| 2000 | 1 | € 133,14 | € 133,14 | – | normaal −0,3 °C · 1.548 GDD · 105 % regen |
| 1999 | 2 | € 50,50 | € 104,00 | – | normaalnatte oogst ±0,0 °C · 1.612 GDD · 119 % regen |
| 1998 | – | – | – | – | koudnatnatte oogst −1,0 °C · 1.390 GDD · 141 % regen |
| 1997 | 2 | € 18,50 | € 49,33 | 93,0 | normaal ±0,0 °C · 1.607 GDD · 115 % regen |
| 1996 | – | – | – | – | koud −1,3 °C · 1.334 GDD · 115 % regen |
| 1995 | 1 | € 107,90 | € 107,90 | 98,0 | normaalnatte oogst −0,3 °C · 1.549 GDD · 85 % regen |
| 1994 | – | – | – | – | normaalnatnatte oogst −0,4 °C · 1.519 GDD · 130 % regen |
| 1993 | – | – | – | – | koudnatnatte oogst −1,1 °C · 1.367 GDD · 151 % regen |
| 1992 | – | – | – | – | koelnat −0,8 °C · 1.448 GDD · 169 % regen |
| 1991 | – | – | – | – | normaalnatte oogst ±0,0 °C · 1.606 GDD · 90 % regen |
| 1990 | – | – | – | – | heetdroog +1,3 °C · 1.888 GDD · 65 % regen |
| 1989 | – | – | – | – | warmdroge oogst +0,7 °C · 1.753 GDD · 83 % regen |
| 1988 | 1 | € 99,95 | € 99,95 | – | koel −0,5 °C · 1.498 GDD · 102 % regen |
| 1987 | – | – | – | – | normaal ±0,0 °C · 1.616 GDD · 102 % regen |
| 1986 | – | – | – | – | koud −1,2 °C · 1.426 GDD · 93 % regen |
| 1985 | 1 | € 122,83 | € 122,83 | – | koeldroge oogst −0,9 °C · 1.413 GDD · 78 % regen |
| 1984 | – | – | – | – | koud −1,6 °C · 1.265 GDD · 113 % regen |
| 1983 | – | – | – | – | koel −0,8 °C · 1.441 GDD · 109 % regen |
| 1982 | – | – | – | – | koel −0,8 °C · 1.437 GDD · 117 % regen |
Groeiseizoen (april–oktober; oktober–april ten zuiden van de evenaar): gemiddelde temperatuur ten opzichte van het normaal 1991–2020 voor Barsac (heet: 1 °C of meer erboven, warm: 0,5 °C, koel/koud eronder), groeigraaddagen (warmte voor de wijnstokken, basis 10 °C) en regen ten opzichte van normaal, waarbij de oogstmaand (september/maart) gemarkeerd wordt als die erg nat of droog was. Maandgegevens van NASA POWER (MERRA-2) op één punt in de appellatie. Het lopende jaar wordt vergeleken met dezelfde maanden van een normaal jaar (‘tot nu toe’); de laatste maanden zijn voorlopig en worden later door NASA herzien.
Score critici: het gemiddelde van de beste 100-puntenscore die voor elke wijn van die jaargang wordt vermeld, zoals de winkels ze opgeven. Een paar beoordeelde wijnen geven een mager gemiddelde; het aantal wijnen staat tussen haakjes.